Конкурс «Жалпы фармакология»

Дәстүр бойынша сәуір айында «Жоғары медициналық колледж» МКК жалпы кәсіптік пәндердің (ЖКП) пән апталығы өтеді. Биылғы жылы әр пән бойынша түрлі іс-шаралар ұйымдастырылды. «Жалпы фармакология» байқауына «Мейірбике ісінің қолданбалы бакалавры» мамандығының 1 курс студенттері қатысты.
   Сайыс төрт кезеңнен тұрды, оның екеуі үй тапсырмасы, одан кейін ситуациялық тапсырмалар мен сөзжұмбақтарды шешуден тұрды. Бұрын топтар арасында жеребе тартылып, жалпы фармакология бойынша негізгі материалдар берілді.   Байқау жалпы фармакологияға арналды. Жеребе тастағаннан кейін командалар тақырыпты, атауды және ұранды таңдады. 114-бак «Аффинитет»; 111-бак «Дарумендер»; 113-бак «Синергия». Талаптарға сәйкес әр команда таңдалған тақырып бойынша презентациялар және қарсыластар үшін жалпы фармакология бойынша сұрақтар дайындады. Сайыстың бұл кезеңдерінде командалар үй тапсырмасына жақсы дайындықтарын көрсетті. Бірақ келесі кезең «Ситуациялық есептерді шешу» студенттерді шиеленісіп, бар білімдерін жұмылдырды.
  Бұл тапсырма фармакологиялық топты, дәрілік заттардың негізгі немесе жанама әсерлерін және т.б. анықтауға арналған он түрлі тапсырмадан тұрды. Соңғы кезеңде әр капитан өз командасына ұсынылған кроссвордтардың бірін таңдады: «Фармакология, фармакотерапия», «Медициналық калькуляция» және «Қолданбалы бакалавры». Командалар бұл тапсырманы сәтті орындады.
   Әділқазылар алқасына әкімшілік мүшелері мен білікті ұстаздар шақырылды. Сайыс 10 балдық жүйе бойынша бағаланды. Жарыста мерекелік атмосфера мен бәсекелестік орнады. Байқауды қорытындылай келе, қазылар алқасы дайындықтың күшті және әлсіз тұстарын атап өтті. Директордың оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары Тілеужанова А.Б. барлық қатысушыларға терең білім, оны іс жүзінде қолдана білу және одан әрі шығармашылық табыстар тіледі. Бірауыздан 1-орын «Дарумендер» командасына (111-бак); 2 орын «Синергия» командасына (113-бак) және 3 орын «Аффинитет» командасына (114-бак) берілді.