2023-2024 оқу жылына арналған әлеуметтік педагогтың жылдық жұмыс жоспары

Жұмыс мақсаты:

Студенттердің психологиялық жайлылығы мен қауіпсіздігі үшін жағдай жасау, оның қажеттіліктерін отбасындағы, білім беру мекемесіндегі, жақын ортадағы және басқа да қоғамдардағы жағымсыз құбылыстардың алдын-алу және жеңудің әлеуметтік, құқықтық, психологиялық, медициналық, педагогикалық тетіктері арқылы қанағаттандыру.

Әлеуметтік педагог өз қызметін нормативтік құжаттар негізінде жүзеге асырады:

• ҚР Конституциясы
  • Білім туралы "ҚР Заңы»
  • Бала құқықтары туралы " БҰҰ тұжырымдамалары»
  • Неке және отбасы туралы " ҚР Заңы»
  • ҚР мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы " Заңы»
  • Қазақстан Республикасындағы тіл туралы " заң
  • Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы " заң»
  • "Әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшерін, көздерін, түрлерін және оны беру қағидаларын бекіту туралы"ҚР Үкіметінің 12.03.2012 жылғы №320 қаулысы.

Әлеуметтік педагог жұмысының негізгі бағыттары:

1. Көп балалы және аз қамтылған отбасылардан шыққан (әлеуметтік қорғауға алынғанын растайтын құжаттары бар) оқушылармен жұмыс);

2. Дөңгелек жетімдерді киім-кешекпен, ыстық тамақпен, тегін жол жүру билетімен, сондай-ақ қамқоршылары бар жетім балаларды, көп балалы, аз қамтылған отбасылардан шыққан балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз ету.

3. Мүгедек балаларға, оралмандарға, ҚР азаматтығы жоқ ұлты қазақ адамдарға олардың білім алуы кезеңінде қолдау және көмек көрсетуді ұйымдастыру.

4. Студенттерді жатақханамен қамтамасыз етуге көмектесу, олардың жатақхананың ішкі тәртіп ережелерін сақтауына жәрдемдесу.