«4-қабаттың аудиториясында өрт болған жағдайда оқу ғимаратының аудиториясынан эвакуациялау кезіндегі персоналдың іс-әрекеті» тақырыбында нысанды оқыту өткізілді.

«Азаматтық қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 188-5 Заңына және Астана қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының 2024 жылға арналған негізгі іс-шараларының күнтізбелік жоспарына сәйкес, сондай-ақ біліктілігін арттыру мақсатында Астана қаласы әкімдігінің ПВХ Жоғары медициналық колледжі (бұдан әрі – колледж) жанындағы МКҚК (бұдан әрі – колледж) оқу ғимаратынан өрт кезінде ескерту және авариялық эвакуациялау кезіндегі іс-шаралардағы қызметкерлер мен студенттердің, 2024 жылғы 24 сәуірде «4-қабатты аудиторияда өрт болған жағдайда оқу ғимаратының аудиториясынан эвакуациялау кезіндегі персоналдың іс-әрекеті» тақырыбы бойынша объектілік оқыту өткізілді.

Тренингтің мақсаты:

1.Автоматты күзет дабылы жүйесінің дайындығын және студенттер мен колледж қызметкерлерін қауіпсіз жерге хабарлау және жинау тәртібін тексеру;

2.Персоналға қауіп деңгейін бағалауға үйрету. Өрт жағдайындағы әрекеттер алгоритмін меңгеру.

3.Оқу ғимаратында өрт болған жағдайда қызметкерлер мен студенттерді эвакуациялауға байланысты практикалық шараларды пысықтау.

Оқу орны: Колледждің оқу ғимараты, мекенжайы; Ш.Құдайбердіұлы даңғылы, 16.

Оқыту жетекшілері: Жоғары медициналық колледж директоры – Саржанова. А.Н. Колледждің азаматтық қорғаныс штабының бастығы Кадышева И.В., азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар жөніндегі маман Ногуманов Д.У.