Астана қаласы әкімдігінің «Жоғары медициналық колледжі» мемлекеттік қазыналық кәсіпорны 2013 жылдан бері JAMK қолданбалы ғылымдар университетімен (Jyväskylä, Финляндия) ынтымақтасады. 2014 жылы JAMK қолданбалы ғылымдар университетімен (Йваскыла, Финляндия) халықаралық ынтымақтастық туралы меморандум жасалды. 2016 жылы JAMK және LAMK (Лахти, Финляндия) қолданбалы ғылымдар университеттерімен ұзақ мерзімді стратегиялық серіктестік туралы келісімге қол қойылды және 2016 жылғы 2 қыркүйекте осы университеттермен стратегиялық серіктестік туралы 3 жақты өзара түсіністік туралы меморандум жасалды. денсаулық сақтау мен мейірбике ісін дамыту бағытында университеттер.

Халықаралық ынтымақтастық аясында 2014-2023 жж. 42 оқытушы финдік сарапшылар өткізген мұғалімдердің әлеуетін арттыруға арналған шеберлік сабақтарында оқытылды, оның ішінде 4 оқытушы JAMK және LAMK қолданбалы ғылымдар университеттерінде (Йываскыла, Лахти, Финляндия) орнында шеберлік сабақтарында білім алды. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі «Технологиялар трансферті және институционалдық медициналық білім беруді реформалау» жобасының «Медициналық білім мен ғылымды реформалау» С компоненті аясында жүзеге асыратын «Мейірбике ісі» мамандығы бойынша қолданбалы бакалавриаттың білім беру бағдарламасы енгізілді. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын реформалау» тақырыбында Финляндия қолданбалы ғылымдар университеттері федерациясының халықаралық сарапшыларымен бірлесіп.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2016 жылғы 1 шілдедегі No 587 бұйрығына сәйкес 2016 жылғы 1 қыркүйектен бастап «Мейірбике ісі» мамандығы бойынша қолданбалы бакалавриаттың кіріктірілген білім беру бағдарламасы жүзеге асырылуда. медбикелер үшін икемді жеделдетілген оқыту жолында.

Халықаралық ынтымақтастық шеңберінде JAMK және LAMK қолданбалы ғылымдар университеттерінде 3 тәлімгер (Jyväskylä, Lahti, Финляндия) және 1 оқытушы – Қан және тіндер банкінде мейірбике ісі бакалавры (Барселона, Испания) білім алды. Магистратурада 3 оқытушы білім алуда, оның 1-і «Болашақ» бағдарламасы бойынша Ұлыбританияда, 2 оқытушы Халықаралық бизнес академиясында «Әкімшілік және менеджмент» мамандығы бойынша білім алуда.

Мейірбике ісі бойынша білім беру мәселелері бойынша оқытушылардың педагогикалық әлеуетін арттыру мақсатында колледжде Финляндиядан келген мамандардың қатысуымен шеберлік сабақтары өткізілді.

1. «Мейірбике ісі» мамандығы бойынша қолданбалы бакалавриат бағдарламасының 7 семестрінің оқытушыларының әлеуетін құзыреттілікке негізделген әдіс негізінде арттыру» шеберлік сыныбы – 4 оқытушы (қаңтар – ақпан, 2018 ж.)

2. «Мейірбике ісі мамандығы бойынша қолданбалы бакалавриат бағдарламасының 3 семестрінің оқытушыларының әлеуетін құзыреттілікке негізделген әдіспен арттыру» шеберлік сыныбы – 3 оқытушы (ақпан, 2018 ж.)

3. «Мейірбике ісі» мамандығы бойынша академиялық бакалавр деңгейіне қолданбалы ғылымдар бакалаврларын қайта даярлаудың білім беру бағдарламаларын әзірлеу» шеберлік сыныбы – 2 оқытушы (Кадышева И.В., Тілеужанова А.Б., қаңтар 2018 ж.)

4. «Медициналық ұйымдарда мейірбикелік қызмет көрсетуді ұйымдастыру үлгілері» фин сарапшыларының қатысуымен мастер-класс – (колледждің 5 клиникалық базасының, №1 қалалық аурухананың, №2 қалалық балалар ауруханасының, №5 мемлекеттік аурухананың, мемлекеттік аурухананың мамандары. No8, No2 перинаталдық орталық – 8 адам, 2018 ж. қаңтар);

5. «Мейірбике ісі мұғалімінің негізгі құзыреттері» фин сарапшыларының қатысуымен мастер-класс – 2 мұғалім (Құдайберген С., Балчих Б., 54 сағат, мамыр, 2018 ж.);

6. Тәлімгерлік бағдарламасы бойынша оқыту үшін тренерлерді (ПОҚ және клиникалық базалардың медбикелік қызмет мамандары арасынан) дайындау бойынша фин сарапшыларының қатысуымен шеберлік сыныбы оқытылып, халықаралық сертификатқа ие болды (2 колледж оқытушысы – Ермагамбетова Р.Р., Ерболатова А.Е. және колледждің клиникалық базасының 5 медбикесі, қыркүйек 2018 ж.);

7. «Мейірбике ісі бойынша білім сапасын қамтамасыз ету» фин сарапшыларының қатысуымен мастер-класс, Алматы – Саржанова А.Н. (2018 ж., қыркүйек);

8. Фин сарапшыларының қатысуымен мастер-класс «Жоғары колледждерге қайта құру мақсатында медициналық колледждерді бағалау», қыркүйек, 2018 ж., 54 сағат, Кадышева И.В.)

9. «Дәлелді мейірбикелік тәжірибе және мейірбике ісіндегі зерттеулер» тақырыбы бойынша фин сарапшыларының қатысуымен мастер-класс – 1 оқытушы (Анарова А.А., қазан 2018 ж.);

10. «Дәлелді мейірбикелік тәжірибе және мейірбике ісіндегі зерттеулер» тақырыбы бойынша фин сарапшыларының қатысуымен мастер-класс – 5 медбике (колледждің 5 клиникалық базасының мамандары – №1 қалалық аурухана, №2 қалалық балалар ауруханасы, мемлекеттік госпиталь. № 5, № 8 мемлекеттік аурухана, перинаталдық орталық № 2 ), қазан, 2018 ж.

11. «Қант диабеті және жүрек-қан тамырлары қаупін бағалау бойынша клиникалық мейірбикелік нұсқаулықтарды қолдану бойынша тренерлерді оқыту» тақырыбында фин сарапшыларының қатысуымен мастер-класс 1 мұғалім, (10-14 желтоқсан 2018 ж., Теслина Г.Н.).