Оқытушылардың шығармашылық жұмысы

Колледждің инновациялық қызметі көптеген параметрлерден тұрады, бірақ педагогикалық құрам негізгі болып табылады. Оқытушының біліктілік деңгейі және оның шығармашылық жұмысқа деген ынтасы болашақ мамандарды дайындауда білім ортасын жақсарту мен білім сапасын жоғарылатуда маңызды фактор болып табылады. Бүгінгі күнде ТжКБ және орта білімнен кейінгі білім бағдарламасын жүзеге асыру үшін Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің ШЖҚ «Жоғары медициналық колледжде» МКК 93 оқытушы жұмыс жасайды, олардың 2-і медицина ғылымының кандидаты, 13 магистр, 16 мейірбике ісі бакалаврлары, 1 –педагог-шебер, 2 –педагог-ізденуші, 18-оқытушы жоғары санатты, 21- оқытушы бірінші санатты, 15- оқытушы екінші санатты. Оқытушылық құрамы студенттің базалық және кәсіби құзіреттілігін қалыптасуына ықпал ететін қолайлы оқу ортасын құрады. Осы бағыттың қызметінің іргелі факторы колледж оқытушыларын оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу жұмысы, біліктілікті арттыру, семинар жұмыстарына, психологиялық тренингтерге, әртүрлі деңгейдегі конференияларға қатысу, оқытудың жаңа әдістері мен түрлерін, соның ішінде IT-технологиясын белсенді қолдана отырып ынталандыру. Оқытудың сапасы рейтингтік жүйе және сабақтың мониторингі (өзарасабаққа қтысу, өзін-өзі жетілдіру жоспарын орындау, білім беру қызметінің сапасы бойынша студенттерден сауалнама алу, студенттер мен түлектердің дайындық деңгейі туралы жұмыс берушінің пікірлерімен бағаланады. Білім мониторингінің нәтижесі директор жанындағы жиналыста және ЦӘК отырысында қарастырылады (ДЖЖ хаттамасы). Студенттердің базалық және кәсіптік құзыреттілігін қалыптастыруда педагогикалық құрамның атқаратын рөлі зор. Оқыту сапасы рейтинг жүйесімен және сабақ мониторингі (өзара сабаққа қатысу, өз білімдерін жетілдіру, студенттерден анкета арқылы сауалнама жүргізу) арқылы жүргізіледі. Мониторгтың нәтижесі ЦӘК отырысында, директор жанындағы отырыстарында қаралып отырады.Оқытудың белсенді түрлерін енгізу студенттердің білім біліктілігі мен құзыреттілігінің деңгейінің жоғары болуына ықпал етеді. Мақаларын Республикалық мамандандырылған журналдар: «Практический врач», «Медицинская общественность Казахстана», «Информационный вестник» Республикалық қоғамдық ақпарат журналдары: «Начальник», «Тәуелсіздік ақ таңы», Ғылыми- педагогикалық журнал «Зияткер» және ғылыми-тәжірибелік конференциялар жинақтарына енгізіледі. Бұдан басқа колледж оқытушылары халықаралық, қалалық ғылыми-тәжірибелік конференцияларға, кәсіби байқауға қатысып отырады.

2024 жылдың 25 қаңтар күні Астана қаласы әкімдігінің «Жоғары медициналық колледж» ШЖҚ МКК базасында «Әдістемелік кеңес сағаты» жобасы аясында Астана қаласы Әдістемелік орталығы ТжКББ бөлімінің әдіскерлерімен «ТжКББ  ұйымдарында әдістемелік жұмысты тиімді ұйымдастыру» атты  семинар  өткізілді. Барлығы 39 оқытушы қатысты.

Семинар бағдарламасы:
  Тренинг: «ТжКББ ұйымдарындағы оқу-әдістемелік жұмыстың негізгі бағыттары». Сейдахметова Б.Қ.
  «Педагогтердің авторлық материалдары: сараптама үлгісі». Давлетбаева Р.К.
  Шебер-сынып: «Педагог құзыреттілігінің бір қыры – сандық технологияларды қолдану». Мылтыкбаева Ж.Т.
  Пікір алмасу. Кері байланыс. Сейдахметова Б.Қ.

2024 жылдың 11-12 қаңтарында тәжірибеде дәлелденген жоғары деңгейдегі тиімді технология болып табылатын  «Ерте жастағы балалар мен жүкті әйелдерге патронаждық қызмет ету үлгісімен қамтамасыз ету  әмбебап прогрессивті моделі»   тақырыбында оқыту семинары  өткізілді.
  Семинар   жаңа патронаждық модель идеяларын тереңірек түсінетін  мейіргерлерді дайындау  және енгізу кезінде қателердің алдын алу мақсатында арнайы пән оқытушыларына арналып өткізілді. Оқыту семинарын ұлттық тренері Жаупанова Зубайда Жумабековна өткізді.

2023 жылдың 22 қарашасы мен 10 желтоқсаны аралығында Атырау жоғары медициналық колледжінің ұйымдастыруымен «Мейірбике ісі негіздері» пәнінен «Үздік оқу бағдарламасы» республикалық байқауы өтті. Колледжден арнайы пән оқытушылары қатысты: Жиеналина Б.А., Жантемирова Е.К., Аренова М.Б., Бекболқызы А. Нәтижесінде Жиеналина Бақыт Айыпқызы бірінші орынға ие болды. Қалған қатысушылар алғыс хаттармен марапатталды.

2023 ж. 08 желтоқсан айында Жамбыл жоғары медициналық колледждің ұйымдастыруымен «Үздік оқу-әдістемелік кешен» атты республикалық конкурс өткізілді. Колледж атынан арнайы пәндер оқытушылары: Жиеналина Б.А., Джантемирова Е.К., Аренова М.Б., Бекболқызы А. Нәтижесінде, Бекболқызы Айсауле  І дәрежелі дипломымен маратапатталды. Қалған оқытушылар алғыс хатқа ие болды.

2023 жылдың қазан айында Астана  қаласы техникалық және кәсіптік  білім беру ұйымдары педагогтерінің  инновациялық жұмыстары қалалық байқауы өтті.  Байқауға колледжден 7 оқытушы қатысты: Мусажанова М.К., Кулахметова Р.М., Рахманбердыева З.Х., Шокеева А.С., Карабаева Ж.С., Анарова А.А., Тургынова Ж.О.  2023 жылдың 09 қараша күнінің хаттамасына сәйкес  ІІ орынға ие болған  педагог-психолог Кулахметова Р.М. Желтоқсанның  8 күні  Әдістемелік орталығында  Марапаттау рәсімі өтті.

Құттықтаймыз!