Студенттердің оқу-зерттеу жұмыстары

2023-2024 оқу жылында медициналық білім беруді жаңғырту аясында тұлғаның кәсіби құзыреттілігін қалыптастыру, ғылыми-зерттеушілік жұмысқа дағдыларын дамыту, танымдық іс-әрекетін белсендіру, білім алушының өз білімін үнемі жетілдіре білуге үйрету, кәсіптік қызметіне шығармашылықпен қарауға тәрбиелеу мақсатында  әр түрлі бағытта ғылыми үйірмелер жұмысы атқарылады (Бұйрық №598 30.10.2023ж.).  Барлығы  25 ғылыми үйірмелер жұмыс істейді. Барлығы ғылыми үйірмелер қатысушы студенттер-540, жетекшілер- 32.

26.04.2023 ж. күні   түрде колледжішілік «ҒЫЛЫМ. ІЗДЕНІС. ЖАҢАШЫЛ-2023» атты студенттердің ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Конференцияның мақсаттары мен міндеттері:

Білім беру бағдарламалары шеңберінде студенттер мен оқытушылардың интеллектуалды бастамасын дамыту.

Ғылыми ойлау жүйесін дамытудың алғышарттарын, өз қызметіне шығармашылық көзқарасын қалыптастыру.

Болашақ мамандардың жалпы және коммуникативті мәдениет деңгейін көтеру;

Конференция 4 бағыт бойынша жүргізілді.

1. Ғылым және оның қазіргі қоғамдағы рөлі

2. Жастар арасында салауатты өмір салтын насихаттау.

3. Қоршаған орта және жергілікті халық денсаулығы.

4. Медициналық және әлеуметтік көмек.

Конференцияға 22 студент қатысты. Конференция барысында әсіресе тақырыптың өзектілігі мен тәжірибелік маңызына, мәселеге деген өз көзқарастарына, таңдалған әдебиеттерге назар аударылды.

Конференция қорытындысы:

І бағыт бойынша:

І дәрежелі диплом –  , жетекшілері: Ахметова К.Д., Ешетова Т.С.;

ІІ дәрежелі диплом – Ахметбекова Актоты 111 м/і қ/бак., жетекшісі: Манатова К.К.

ІІІ дәрежелі диплом – Жұмақ Зарина 111 акушер, жетекшісі: Жакупова М.О.

ІІІ дәрежелі диплом –Жасұзақ Ақжелең, 111 акушер, жетекшісі: Рахманбердыева З.Х.

ІІ бағыт бойынша:

І дәрежелі диплом –  Садықбек А., жетекшісі: Каражигитова П.А.

ІІ дәрежелі диплом –  Әділ Мерей, жетекшісі: Жаупанова З.Ж.

ІІІ дәрежелі диплом –  Албогачиева Юлия, жетекшісі: Балтабекова С.А.

ІІІ дәрежелі диплом – Майлыбек Балнұр, жетекшісі: Майжанова Г.Т.

Ғылыми-зерттеу іс-әрекетінің әдіснамасы мен әдістемесін меңгеру және кәсіптік ғылымдар, оқытылатын оқу пәндері бойынша білімдерін жетілдіру мақсатында колледжде оқытушылардың жетекшілігімен 24 ғылыми үйірме жұмыс істейді (Студенттер мен оқытушылардың оқу-ізденіс жұмысын жүргізу  туралы № 720 бұйрығы. 16.11.2021 ж.). Оқыту және ғылыми-зерттеу қызметімен қамтылған студенттердің жалпы саны 479 оқытушы мен студенттерді құрайды, бұл 44,1% құрайды.

2022 жылдың мамыр айында келесі бағыттар бойынша   колледжішілік конференция өтті:1. Ғылым және оның қазіргі қоғамдағы рөлі;2. Қоршаған орта және халықтың денсаулығы;3. Жастар арасында салауатты өмір салтын насихаттау;4. Медициналық-әлеуметтік күтім.

Республикалық ғылыми-практикалық конференция «Мейіргердің ғылымдағы үлесі» Жұмбайқызы Ә., рук. Кулахметова Р.М., І дәрежелі диплом;  Акбарова А. руководитель Ахметова Г.Б., ІІ дәрежелі диплом. Кызылорда жоғары медициналық колледж, ақпан,  2022 ж.