Мамандығы 09140100 «Зертханалық диагностика»

Біліктілігі 4S09140101 «Медициналық лаборант»

Бұл мамандық бойынша мамандарды даярлау 2005 жылдан бастап, Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Астана қаласы Білім саласындағы бақылау департаменті мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы №14000667 Мемлекеттік лицензиясы негізінде (шексіз уақытқа)  жүзеге асырылып келеді.

Оқыту түрі – күндізгі, оқыту бюджеттік негізде, орыс тілінде жүргізіледі.

Талапкерлерді қабылдау жалпы орта білім негізінде жүзеге асырылады.

Оқыту мерзімі – 2 жыл 10 ай.

Оқу үрдісі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің 2010 жылғы 24 мамырдағы № 378 бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жалпы білім беру стандартына (бұдан әрі – МЖББС), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің 2010 жылғы 5 тамыздағы №604 бұйрығымен бекітілген типтік бағдарламаға сәйкес жүзеге асырылады.

Оқу сабақтары оқу үрдісінің кестесіне сәйкес жүргізіледі. Мамандықтың барлық пәндері үшін типтік оқу жоспарлары бар, олардың негізінде жұмыс бағдарламалары мен күнтізбелік-тақырыптық жоспарлар жасалған.

«Зертханалық диагностика» мамандығы үшін оқытушылар оқу-әдістемелік жинақтар мен оқу-әдістемелік құралдар жасады.

Студенттердің оқу жүктемесінің ең жоғарғы көлемі нормативтік талаптарға сәйкес және аптасына 36-40 сағатты құрайды.

Оқу сабақтарының кестесін: теориялық сабақтарға оқу бөлімінің бастығы және тәжірибелік сабақтарға директордың оқу-өндірістік жұмысы жөніндегі орынбасары құрастырып, колледж директорымен бекітіледі.

Оқу құжаттамасы нормативтік құжаттарға сәйкес жүргізіледі, бекітілген істер номенклатурасына сәйкес келеді.

2016 жылғы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік білім беру стандартының талаптарына сәйкес 34 кабинет және зертхана жабдықталып, жабдықтар табеліне сәйкес қажетті құрал-жабдықтармен, мүлікпен және оқу-әдістемелік құжаттармен жабдықталған.

Негізгі кабинеттер санитарлық-гигиеналық стандарттарға сәйкес келеді, бұл тәжірибелік сабақ кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтауға мүмкіндік береді. Зертханаларда қол жуғыш және суық су жіүргізілген.  Тәжірибелік сабақтар емдеу-профилактикалық ұйымдардың базаларында өткізіледі. ОӨТ және ӨТ студенттері клиникалық-биохимиялық зертханалардан №1 клиникалық ауруханадан, онкологиялық диспансерден, №4, №6 емханадан өтеді.

Түлектерді жұмысқа орналастыру медициналық ұйымдардың сұранысы бойынша жүзеге асырылады. Медициналық ұйымдармен бірге бөлім түлектерінің болашақ жұмыс орнымен танысу үшін бос орындар жәрмеңкесі өткізіледі

«Зертханалық диагностика» мамандығының студенттерімен тәрбие жұмысы көп жүргізіледі. Топ жетекшілері тәрбие жұмысының барлық салаларын: эстетикалық, еңбек, кәсіби, физикалық, патриоттық, құқықтық және адамгершілік бағыттарын қамтитын әр түрлі бағдарламалар әзірленген.

Осы бағдарламалар аясында сынып сағаттары, дөңгелек үстелдер, түрлі тақарыптарға әңгімелер, байқаулар, ардагерлермен, ақындармен, жазушылармен, депутаттармен кездесулер өткізілуде.