“8 МИНУТТЫҚ ОҚУ” тұжырымдамасын іске асыру мақсатында Астана қаласы Жоғары медициналық колледжінің оқытушысы С. Н. Сулейменова 23 мейігер тобымен қазақтың заңғар жазушысы Ғабиден Мустафиннің “Шығанақ” романын студенттерге оқытып, ондағы кейіпкерлердің бейнесін талдады. Мақсаты: студенттердің көркем әдеби шығармаларды оқуға қызығушылықтарын арттыру, сөз байлықтарын арттыру. Ғабиден Мустафин шығармаларының ішінде ауыл шаруашылығы саласының еңбек адамдары жазушы шығармашылығында жақсы көрініс тапты. Алғашқы колхоздандыру дәуірінің тарихи кезеңдерін Шығанақ пен Олжабектің басынан басынан кешкен оқиғаларын шындықпен суреттей отырып, “Шығанақ” романының сом тұлғалы кейіпкерлерін калыптастырады. Бірі колхоздастырудан қорқып қашса, бірі сол шаруашылыққа мүше болуға ұмтылады. Студенттер романдағы кейіпкерлерді әрі қарай қызыға талқылады.